۸ کتاب آزمون آیمت IMAT ایتالیا | IMAT EXAM

8 کتاب آزمون آیمت Imat ایتالیا | Imat Exam

۸ کتاب آزمون آیمت IMAT ایتالیا | IMAT EXAM

اگر می خواهید، در رشته پزشکی به زبان انگلیسی و با هزینه بسیار مناسب در دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا ادامه تحصیل دهید، ابتدا باید برای آزمون IMAT یا آیمت آماده شوید. این آزمون برای تحصیل در رشته های پزشکی در ایتالیا الزامی است.

کتاب های آزمون IMAT ایتالیا به زبان انگلیسی

استفاده از کتاب ها و منابع آزمون آیمت ایتالیا، رمز موفقیت شما در قبولی آزمون IMAT است.

با توجه به گستردگی محتوای آزمون آیمت، متقاضیان باید درانتخاب منبع مناسب دقت داشته باشند. منبعی می تواند مناسب باشد که بخش های مهم آزمون را پوشش دهد و از زبان آموزشی سلیس و روانی برخوردار باشد.

کتاب های کمبریج در دروس شیمی و بیولوژی و استدلال از معروفترین منابع برای آمادگی آزمون آیمت هستند.

توجه به این نکته اهمیت دارد که متقاضیانی که به دنبال تحصیل در ایتالیا و قبولی در امتحان آیمت هستند، حتما منابع انگلیسی را مطالعه کنند و به هیچ وجه از منابع فارسی استفاده نکنند.

البته ایبوک تو بوک در چند سال اخیر سعی کرده است که صفر تا صد آزمون Imat ایتالیا، منابع و کتاب هایی که از انتشارات های مختلف برای این آزمون چاپ شده است را در فروشگاه موجود کند و به همین دلیل شما تعداد زیادی منبع برای این آزمون در اختیار دارید که میتوانید مطالعه بفرمایید .

بهترین منابع معرفی شده برای آزمون بین المللی IMAT توسط وب سایت رسمی وزارت آموزش ایتالیا کتاب های زیر اند که میتوانید با کلیک روی هرکدام از کنابع به صفحه این محصول هدایت شوید :

۸ کتاب آزمون آیمت IMAT ایتالیا | جدید ترین پکیج کتاب ها و منابع آزمون آیمت ۲۰۲۴

 •  

برای نمایش تمامی منابع آزمون آیمت اینجا کلیک بفرمایید

 

آزمون IMAT مخفف International Medical Admissions Test یک آزمون بین المللی پذیرش پزشکی است که توسط وزارت آموزش ایتالیا (MIUR) با همکاری مراکز آموزشی و خدمات پزشکی کمبریج با هدف ارائه رشته های زیرگروه پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا به زبان انگلیسی ارائه میشود.

قبولی در این آزمون برای کلیه دانشجویان بین المللی که خواهان حضور در دوره های پزشکی، دندانپزشکی، جراحی و گرایش های مربوطه در دانشگاه های ایتالیا، اجباری است.متقاضی می بایست نمره لازم را در این آزمون اخذ کند. این آزمون توسط شماری از دانشگاه های ایتالیا برگزار شده و همه ۲۵ دانشگاه پزشکی ایتالیا که توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان تایید صلاحیت شده اند، این آزمون را قبول دارند.

ظز آنجایی که این دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند، طیف گسترده ای از دانشجویان سراسر جهان را، چه بومی ایتالیا و اتحادیه اروپا و چه دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا را به خود جلب می کند.

اگر شما هم از متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی هستید، آزمون IMAT ایتالیا از سال ۲۰۱۲ فرصت رسیدن به این هدف را برایتان فراهم کرده است.

دوره های پزشکی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی در ۱۳ دانشگاه ایتالیا ارائه می شوند که وزارت بهداشت ایران از این تعداد دانشگاه، ۱۲ مورد را تایید می کند.

از آنجایی که ۷۰ درصد ظرفیت دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا مختص متقاضیان اتحادیه اروپا است، رقابت سختی میان دانشجویان خارج از این اتحادیه برای ۳۰ درصد ظرفیت باقی مانده، وجود دارد.در این آزمون به جای سنجش موضوعات مختلفی و اضافی تنها به سنجش دانش و مهارت تخصصی شما پرداخته میشود.

  • مدرک دیپلم ۱۲ ساله.
  • ریز نمرات دوره دبیرستان.
  • اسکن از صفحه اول پاسپورت.
  • مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی.
  • گواهی نمره و قبولی در آزمون IMAT.

متقاضیان برای ثبت نام آزمون IMAT ایتالیا از ۱ ژوئیه ساعت ۱۳:۰۰ تا ۲۳ ژوئیه ساعت ۱۵:۰۰ فرصت دارند.

زمان ثبت نام آزمون IMAT : برای ثبت نام در این مراکز باید در ماه های Jun تا July میلادی ثبت نام کنید. زمان برگزاری آزمون IMAT : این آزمون در ماه آوریل برگزار می شود و پذیرش افراد در ماه اکتبر صورت می گیرد.

هنوز تاریخ دقیقی از زمان برگزاری آزمون آیمت ۲۰۲۴ اعلام نگردیده است اما به طور قطع این آزمون یا در ماه سپتامبر یا اکتبر برگزار می گردد.

 

در بخش اول آزمون که شامل ۹ سوال منطق و سوال اطلاعات عمومی است، مهارت های عمومی حل مسئله، استدلال، تجزیه و تحلیل داده و استنتاج و دانش عمومی متقاضی سنجیده می شود.

در بخش دوم آزمون IMAT توانایی علمی دانش آموزان در مباحث تخصصی سنجیده می شود.

این بخش را ۲۳ سوال زیست شناسی، ۱۵ سوال شیمی و در نهایت ۱۳ سوال فیزیک و ریاضی تشکیل می دهند.

داوطلبان شرکت در آزمون آیمت ایتالیا، باید هزینه ای معادل ۱۳۰ یورو در زمان ثبت نام به صورت آنلاین بپردازند.

اقدام برای پذیرش دانشگاه های بین المللی پزشکی در ایتالیا تنها یک بار در سال و در بازه زمانی کمتر از دو هفته امکان پذیر است.

مراکز برگزاری آزمون IMAT : مراکز متعدد برگزاری آزمون آیمت در سراسر جهان وجود دارند که متقاضیان میتوانند آزمون را در حوزه مورد نظر بدهند.

مراکز برگزار کننده آزمون آیمت در کشورهای برزیل، کانادا، چین، قبرس، فرانسه، آلمان، مصر، چین، هند، اسرائیل، ایتالیا، هلند، عربستان، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئیس، ترکیه، دبی، انگلستان و آمریکا وجود دارند. با توجه به اینکه  آزمون بین المللی IMAT در کشور ما برگزار نمیشود، نزدیک ترین کشور ها به ایران مثل ترکیه، دبی و عربستان، معمولا مقصد شرکت کنندگان این آزمون خواهند بود.

اگر آزمون را در محلی خارج از ایتالیا می دهید. مرکز انتخاب شده آزمون در ماه آگوست با شما تماس میگیرد و در مورد زمان و آدرس دقیق به شما اطلاع میدهد. داوطلبانی که آزمون آیمت را در داخل کشور ایتالیا می دهند باید اطلاعات مربوطه را در وب سایت Universally در تاریخ ۱ سپتامبر مشاهده کنند.

 

در روز برگزاری آزمون آیمت باید این مدارک را همراه داشته باشید:

  • هر دو ایمیلی که در زمان ثبت نام آزمون و پرداخت مبلغ برگزاری آزمون پرداخت کرده اید.
  • مدرک شناسایی (پاسپورت)

بعد از آزمون شما یک پاکت حاوی رسید ثبت نام و آزمون دریافت خواهید کرد. لطفا توجه داتشه باشید که پروسه آزمون از زمان شروع تا اتمام ممکن است تا ۴ ساعت وقت گیر باشید. پس زمان سفر خود را با در نظرگرفتن این مسئله تنطیم کنید.

به تفکیک نمره کسب شده در هر یک از بخش های تخصصی و عمومی آزمون، در وب سایت وزارت آموزش ایتالیا اعلام می شود.

اگر در آزمون اولیه آی مت پذیرفته نشدید، صبور باشید، همه ی دانشجویان پذیرفته شده در آزمون در دانشگاه ثبت نام نمیکنند و معمولا تعداد دیگری از داوطلبان در بخش تکمیل ظرفیت مجاز به ثبت نام در دانشگاه مورد نظر می شوند. اسامی افراد پذیرفته شده در بخش تکمیل ظرفیت یک هفته بعد از زمان ثبت نام مشخص میشوند.

داوطلبان پس از قبولی در آزمون IMAT ، قادر خواهند بود در دانشگاه های دولتی ایتالیا در دانشکده های علوم پزشکی ایتالیا ثبت نام کنند.

ساختار آزمون IMAT شامل ۶۰ سوال پنج گزینه ای در ۲ بخش اصلی تشکیل شده است. که این ۴ بخش شامل بخش عمومی (تاریخ، فرهنگ و اطلاعات عمومی) و بخش تخصصی (زیست(بیوشیمی و ژنتیک)، فیزیک و ریاضی) می باشد. این آزمون به زبان انگلیسی برگزار میشود . برای پاسخگویی به این سوالات ۱۰۰ دقیقه زمان خواهید داشت.

بیشترین تعداد سوالات آزمون در بخش تخصصی ، مربوط به درس زیست شناسی با ۲۳ سوال ، و بعد از آن درس شیمی با ۱۵ سوال می باشد. هرکدام از دروس ریاضی و فیزیک در این آزمون ۴ سوال را در مجموع ۱۳ سوال را به خود اختصاص خواهند داد.

متقاضیان علاوه به پاسخگویی به سوالات بخش تخصصی آزمون بین المللی آیمت (IMAT) ، در بخش عمومی با موضوع اطلاعات عمومی و ۹ سوال در زمینه منطق و استدلال پاسخ خواهند داد.

 

 

معیار نمره دهی در آزمون IMAT به این صورت است که برای هر پاسخ صحیح ،۱.۵ امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط ۰.۴ نمره منفی محاسبه خواهد شد. و حداکثر نمره قابل اکتساب ۹۰ خواهد بود.

دانشگاه های زیر رشته پزشکی به زبان انگلیسی را به پذیرفته شدگان آزمون آی مت ارائه میدهند:

 1. University of Milan
 2. University of Bari
 3. University of Bologna
 4. University of Campania‘Luigi Vanvitelli
 5. University of Messina
 6. University of Milan
 7. University of Milan-Bicocca
 8. University of Naples Federico II
 9. University of Padova
 10. University of Pavia
 11. University of Rome ‘Sapienza’
 12. University of Rome ‘Tor Vergata’
 13. University of Siena
 14. University of Turin
 15. Humanitas University

کسب مهارت در این زمینه ها شانس قبولی در آزمون IMAT را افزایش خواهد داد:

 1. دانش آکادمیک قوی در زمینه زیست شناسی، فیزیک و شیمی.
 2. توانایی خواندن و درک مطلب به زبان انگلیسی در حد عالی.
 3. مهارت تجزیه و تحلیل منطقی خوب.