فناوری اطلاعات سلامت

در دنیای امروز که تکنولوژی نقش پررنگی در تمامی جنبه‌های زندگی ما ایفا می‌کند، حوزه سلامت نیز از این قاعده مستثنی نیست. فناوری اطلاعات سلامت (HIT) به عنوان مجموعه‌ای از ابزارها، نرم‌افزارها و سیستم‌های الکترونیکی، انقلابی در نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ایجاد کرده است.

فناوری اطلاعات سلامت | Health Information Technology

فناوری اطلاعات سلامت به انگلیسی| Health Information Technology یا HIT) استفاده از فناوری اطلاعات برای سلامت و مراقبت‌های بهداشتی است، شامل مدیریت اطلاعات سلامت در تمام سیستم‌های کامپیوتری و تبادل امن اطلاعات سلامت بین مصرف‌کنندگان، تأمین‌کنندگان، پرداخت‌کنندگان و مانیتورهای کیفی است.

براساس یک گزارش مستند در سال ۲۰۰۸ در یکسری مطالعه‌های انجام شده در چهار مکان ارائه دهنده مراقبت‌های سرپایی، سه مرکز پزشکی در ایالات متحده و یک مرکز در هلند، کاربرد گزارش‌های الکترونیکی سلامت (EHR)به عنوان امیدبخش‌ترین ابزار برای بهبود کیفیت کلی، ایمنی و کارآمدی سیستم تحویل سلامت، مشاهده شده‌است. براساس یک گزارش توسط آژانس تحقیقات و کیفیت مراقبت‌های سلامت در سال ۲۰۰۶، استفاده گسترده و مداوم از فناوری اطلاعات سلامت نتایج زیر را دربر خواهد داشت:

  • بهبود کیفیت یا اثربخشی مراقبت بهداشتی
  • افزایش بهره‌وری یا کارآمدی مراقبت بهداشتی
  • پیشگیری از خطاهای پزشکی و افزایش دقت مراقبت بهداشتی و صحت رویه
  • کاهش هزینه‌های مراقبت
  • افزایش راندمان اداری و فرایندهای کار بهداشت و درمان
  • کاهش کاغذبازی و زمان کاری بیهوده و بی‌نتیجه
  • گسترش ارتباطات انفورماتیک سلامت در میان متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در زمان واقع
  • گسترش دسترسی به مراقبت‌های مقرون به صرفه

خرید کتاب فناوری اطلاعات و سلامت به زبان اصلی

کتاب‌های فناوری اطلاعات سلامت، دریچه‌ای به سوی این دنیای نو و پرماجرا به شمار می‌روند. در این کتاب‌ها، با مفاهیمی مانند پرونده الکترونیک سلامت (EHR)، سیستم‌های پشتیبانی تصمیم‌گیری بالینی (CDSS)، تله‌مِدیکین و هوش مصنوعی در سلامت آشنا می‌شوید و از کاربردهای آنها در ارتقای کیفیت مراقبت‌های بهداشتی و درمانی مطلع می‌گردید.

چه کسی به مطالعه کتاب های فناوری اطلاعات و سلامت نیاز دارد.

دانشجویان رشته‌های مرتبط با سلامت: مطالعه این کتاب‌ها برای دانشجویان رشته‌هایی مانند پزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت و … ضروری است.
متخصصان حوزه سلامت: مطالعه این کتاب‌ها به متخصصان حوزه سلامت کمک می‌کند تا دانش خود را در زمینه HIT به روز نگه دارند و از جدیدترین فناوری‌ها و روش‌ها در این حوزه استفاده کنند.
مدیران و سیاستگذاران حوزه سلامت: مطالعه این کتاب‌ها به مدیران و سیاستگذاران حوزه سلامت کمک می‌کند تا در زمینه برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های HIT تصمیمات آگاهانه‌ای اتخاذ کنند.

خرید آنلاین کتاب های فناوری اطلاعات سلامت به زبان اصلی و خرید کتاب اورجینال و افست پزشکی با منابع کامل و مشخصات با قیمت مناسب از طریق سایت ایبوک تو بوک  قابل انجام می باشد.

درصورت نبودن کتاب مورد نظر، می توانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید.

هچنین جدید ترین کتاب هایی که در سایت آمازون هستند با قیمت مناسب از طریق سایت ایبوک تو بوک قابل سفارش میباشند.

بدلیل افزایش قیمت دلار و کمتر شدن قدرت خرید، کتاب ها بصورت چاپ دیجیتال محدود مشابه اورجینال تهیه می شوند.

دسته بندی های وب سایت با “کلیک” روی هرکدام از عناوین زیر به دسته مربوطه هدایت خواهید شد.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–24 از 46 نتیجه

کالاهای موجود