کتاب تعمیر و نگهداری هواپیما

ایمنی و کارایی پرواز هواپیماها به طور مستقیم به عملکرد صحیح و سلامت اجزای مختلف آنها بستگی دارد. از این رو، تعمیر و نگهداری هواپیما نقشی حیاتی در صنعت هوانوردی ایفا می کند.
مکانیک های هواپیما با استفاده از دانش و مهارت تخصصی خود، وظایف مختلفی مانند بازرسی، تعمیر، نگهداری و عیب یابی هواپیما را بر عهده دارند. برای انجام این وظایف به طور موثر، آنها به دانش عمیق و به روز در مورد سیستم ها و اجزای مختلف هواپیما، ابزارها و تجهیزات مورد استفاده در تعمیر و نگهداری، و همچنین قوانین و مقررات مربوط به این حوزه نیاز دارند.

کتاب تعمیر و نگهداری هواپیما

کتاب های تعمیر و نگهداری هواپیما منابع ارزشمندی برای کسب این دانش و مهارت ها هستند. این کتاب ها به طور جامع و مفصل به موضوعات مختلف مربوط به تعمیر و نگهداری هواپیما می پردازند و برای مکانیک های هواپیما در تمام سطوح، از مبتدی تا باتجربه، مفید می باشند. در ادامه به برخی از مفاهیم رایج در این حوضه می‌پردازیم.

  • مهندس نگهداری و تعمیر هواپیما : Aircraft Maintenance Engineer فردی است که عملیات تعمیر و نگهداری هواپیما را انجام داده یا تایید می‌کند. این تاییدیه در تمام دنیا مورد پذیرش است و توسط سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) به رسمیت شناخته می‌شود. اداره هوانوردی فدرال آمریکا مجوزهای صادره از سوی بیشتر کشورها را به عنوان متخصص تعمیرات و نگهداری  به جای “هواپیما (Aircraft) به رسمیت می‌شناسد.
  •  A&P مخفف چیست: در آمریکا به معادل مهندس نگهداری و تعمیر هواپیما، تکنسین تعمیرات و نگهداری هواپیما (AMT) یا بدنه و پیشرانه هواپیما (A&P) گفته می‌شود .
  • اویونیک یا الکترونیک هوانوردی (Avionics)  یک تکواژ مرکب است که از ترکیب دو کلمه Aviation و Electronics  ایجاد شده و معمولاً اشاره به تجهیزات الکترونیکی هواپیما، ماهواره، و فضاپیما؛ مانند نمایشگرها، رایانه‌ها، حسگرها، عملگرها و فرستنده-گیرنده‌های آن‌ها است. برای اشاره به تجهیزات برقی که مربوط به تولید انرژی الکتریکی، تبدیل ولتاژ و جریان، توزیع انرژی و ذخیرهٔ انرژی هستند از اصطلاح  الکتریک استفاده می‌شود.
  • A&E مخفف چیست : اصطلاح جامع‌تر برای تجهیزات برقی پرنده‌ها (Avionics and Electric) به معنای برق و الکترونیک هوانوردی است. گاهی از اصطلاح معادل «الکترو اویونیک» نیز در این زمینه استفاده می‌شود.

کتاب Airframe Structural Design, 2nd Edition اثر نویسندگان برجسته ای در حوزه ی مهندسی هوافضا، دکتر مایکل بیکر (Michael Baker) و دکتر دانیل پترسون (Daniel P. Peterson)، به بررسی اصول و مفاهیم بنیادی طراحی ساختاری بدنه هواپیما می پردازد. این کتاب به عنوان یک منبع مرجع جامع برای دانشجویان، مهندسان و متخصصان در این حوزه شناخته شده است.فنی‌کاران و تکنسین‌های هواپیما می‌توانند با مطالع این کتاب ها مهارت‌های لازم برای انجام تعمیرات صحیح و نگهداری منظم از هواپیماها را به دست آورند و از ایمنی و کارایی این وسایل نقلیه حیاتی حفاظت کنند.

لیست کتاب های پر فروش تعمیر نگهداری هواپیما

  • کتاب Airframe Structural Design, 2nd Edition
  • کتاب  Aircraft Design: A Conceptual Approach, 6th Edition
  • کتاب Aircraft Design: A Systems Engineering Approach
  • کتاب Knowledge Based Radar Detection Tracking and Classification
  • کتاب Ew 101: A First Course in Electronic Warfare

کتاب های زبان اصلی را از کجا بخرم؟

خرید آنلاین کتاب زبان اصلی با قیمت مناسب از طریق سایت فروشگاه ایبوک تو بوک به نشانی اینترنتی ebook2book.ir  به آسان ترین روش ممکن میسر میباشد.

خرید کتاب زبان اصلی تعمیر نگهداری هواپیما

جدید ترین کتاب هایی تعمیر نگهداری هواپیما موجود در سایت آمازون با قیمت مناسب از طریق سایت ایبوک تو بوک قابل سفارش می‌باشند. بدلیل افزایش قیمت دلار و کمتر شدن قدرت خرید، کتاب ها بصورت چاپ دیجیتال محدود مشابه اورجینال تهیه می شوند. درصورت نبودن کتاب مورد نظر، میتوانید برای سفارش کتاب با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید.

فروشگاه ایبوک تو بوک مرجع : خرید کتاب تهمیر نگهداری هواپیما | خرید کتاب خارجی | خرید کتاب اورجینال | خرید کتاب های آمازون | تکست بوک | کتاب های دانشگاهی زبان اصلی

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–24 از 110 نتیجه

کالاهای موجود