کتاب و منابع آزمون MCAT

آزمون MCAT (Medical College Admission Test) آزمونی استاندارد است که متقاضیان ورود به دانشکده‌های پزشکی در ایالات متحده، کانادا و برخی دیگر از کشورها باید در آن شرکت کنند. این آزمون، سنجشی از دانش و مهارت‌های علمی داوطلبان در زمینه‌های مختلفی مانند زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، روانشناسی و جامعه‌شناسی است.

منابع آزمون MCAT 

آزمون ام کت MCAT شامل چهار بخش اصلی است:

  • بخش علوم بیولوژیکی و شیمیایی: این بخش شامل دو زیربخش زیست‌شناسی و شیمی است که هر کدام 100 سوال دارند. سوالات این بخش به صورت چندگزینه‌ای و با تمرکز بر مفاهیم پایه زیست‌شناسی و شیمی مانند بیوشیمی، سلول‌شناسی، ژنتیک، شیمی آلی و شیمی غیرآلی طراحی شده‌اند.
  • بخش استدلال کلامی: این بخش شامل 90 سوال چندگزینه‌ای است که توانایی داوطلبان را در زمینه‌های مختلفی مانند درک مطلب، تجزیه و تحلیل متن، استدلال و حل مسئله سنجش می‌کند.
  • بخش تجزیه و تحلیل روانشناختی، اجتماعی و رفتاری: این بخش شامل 50 سوال چندگزینه‌ای است که توانایی داوطلبان را در زمینه‌های مختلفی مانند روانشناسی، جامعه‌شناسی، فرهنگ و رفتار انسان سنجش می‌کند.
  • بخش نوشتن: این بخش شامل سه موضوع انشایی است که داوطلبان باید در مدت زمان 30 دقیقه به هر کدام از آنها پاسخ دهند. موضوعات انشایی از حوزه‌های مختلف علوم پزشکی و اجتماعی انتخاب می‌شوند.

قبولی در آزمون ام کت MCAT:

نمره آزمون ام کت MCAT از 500 تا 528 محاسبه می‌شود. نمره هر بخش به صورت جداگانه نیز ارائه می‌شود. به طور کلی، نمره 500 به عنوان نمره حداقلی برای پذیرش در دانشکده‌های پزشکی در نظر گرفته می‌شود.

کتاب ها و منابع آزمون ام کت MCAT

معروف ترین و بروز ترین منابع آزمون MCAT سری کتاب های انتشارات کاپلان KAPLAN  است که در ایران توسط سایت ایبوک تو بوک قابل سفارش است که شامل عناوین زیر می باشد.

MCAT Behavioral Sciences Review 2023-2024

MCAT General Chemistry Review 2023-2024

MCAT Biochemistry Review 2023-2024

MCAT Physics and Math Review 2023-2024

MCAT Critical Analysis and Reasoning Skills Review 2023-2024

MCAT Organic Chemistry Review 2023-2024

MCAT Biology Review 2023-2024

خرید کتابهای آزمون mcat

حرید کتابهای آزمون mcat موجود در سایت آمازون از طریق سایت قابل سفارش است. بدلیل افزایش قیمت دلار و کمتر شدن قدرت خرید، کتاب‌ها بصورت چاپ دیجیتال محدود مشابه اورجینال تهیه می‌شوند. درصورت نبودن کتاب مورد نظر، می‌توانید برای سفارش کتاب با شماره موجود در سایت تماس بگیرد.

فروشگاه ایبوک تو بوک مرجعخرید کتاب آزمون های بین المللی | خرید کتاب زبان اصلی| خرید کتاب خارجی | خرید کتاب اورجینال | خرید کتاب های آمازون | تکست بوک

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–24 از 33 نتیجه

کالاهای موجود